کارخانه کنسروسازی خزرتولید که در استان گیلان، کیلومتر 14 جاده بندر انزلی به آستارا بنا شده است، 21 سال پیش با هدف تولید انواع کنسرو از ماهی کیلکای دریای خزر توسط مرحوم علی ایمانی تأسیس شد و در سال 1373 به بهره‌برداری رسید. خزرتولید در تولید کنسرو ماهی کیلکا در روغن به‌عنوان اولین واحد کشور موفق به دریافت مهر استاندارد گردید. سال 1380 با سخت‌تر شدن تأمین ماهی کیلکا، ناگزیر شرکت به تولید کنسرو از ماهی تن جنوبِ کشور روی آورد. در حال حاضر کارخانه برای تولید 39 محصول کنسروی (شامل انواع کنسرو ماهی، انواع کنسرو غیرگوشتی مانند کنسرو لوبیاچیتی، کنسرو لوبیا با قارچ، کنسرو ذرت و انواع کنسرو گوشتی شامل انواع خورش، کله و پاچه و …) از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پروانه ساخت دریافت نموده و برای 21 مورد از محصولات مهر استاندارد اجباری و برای 7 مورد دیگر مهر استاندارد خود اظهاری دارد. در 21 بهمن سال ۹۴ نیز سالن تولید انواع محصولات ماهی منجمد افتتاح شد که کیلکا و قزل‌آلای شکم خالی منجمد تولید می‌کند.
برای بهینه‌سازی سامانه تصفیه‌خانه فاضلاب، پروژه بزرگی از سال 1387 آغاز و در سال 1392 به بهره‌برداری کامل رسید که نتیجه آن خروج کارخانه از فهرست واحدهای آلاینده محیط‌زیست بوده، چنانچه اکنون نیز خروجی سیستم تصفیه‌خانه جهت آبیاری درختان موجود در محوطه کارخانه استفاده می‌شود. کشاورزان حاشیه مرداب انزلی هم خواهان استفاده از پساب کارخانه برای آبیاری مزارع خود در فصول کم‌آبی هستند.
افتخار داشته‌ایم که در طول سال‌های گذشته با استفاده از ظرفیت خالی موجود برای برندهای مطرح بازار کنسرو تولید کنیم. موارد زیر از آن جمله‌اند:
1- 81-1386، کنسرو ماهی کیلکا و کنسرو ماهی تن با برند یک و یک (شرکت دشت مرغاب)
2- 82-1387، انواع کنسرو خورش و لوبیاچیتی با برند بندرعباس (فرآورده‌های شیلاتی بندرعباس)
3- 1391 تاکنون، کنسرو ماهی تن در روغن با برند شیدان (فرآورده‌های پروتئینی بهشیدان)
4- 1393 تاکنون، انواع کنسرو ماهی، گوشتی و غیرگوشتی با برند آندو (شرکت سماگستر مطلق)
5- هم‌اکنون دریافت مجوز برای تولید کنسرو انواع محصولات کله و پاچه گوسفندی با برند پاچو (شرکت آماده پخت تجارت ویژن)
6- هم‌اکنون دریافت مجوز برای تولید کنسرو ماهی تن، لوبیاچیتی، انواع خورشت و ذرت با برند کامپوره (شرکت صنایع غذایی کامپوره خزر)
7- 1393 تاکنون، ماهی کیلکا و ماهی قزل‌آلای شکم خالی منجمد با برند تحفه (شرکت فرآورده‌های شیلاتی آرمان جنوب)